MALATYA ŞEKER FABRİKASINDA SON DURUM

Malatya Şeker Fabrikası kapanmıyor
Malatya Şeker Fabrikası’nın arazisi belediyeye devredildi. Fabrikanın kapanmasının ise söz konusu olmadığı bildirildi.....
AKP Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, Türkiye Şeker Fabrikalarına bağlı Malatya Şeker Fabrikasının arazileri ile ilgili olarak Özelleştirme Yüksek Kurulu kararının alındığını belirterek, şunları kaydetti:

“Özelleştirilene kadar Türkiye Şeker Fabrikaları bünyesinde faaliyetlerine devam etme kararı alındı. Aynı karar içerisinde Malatya Şeker fabrikasının kullanım dışı bıraktığı arazileri de Özelleştirme kapsamına alınmış bulunmaktadır. Sayın Başbakanımızın 2004 yılı içerisinde Malatya’mıza yaptığı ziyaret sırasında dile getirilen taleplerimizden biri de Malatya Şeker Fabrikasının arazilerinin Malatya Belediyesine devredilerek insanımızın istifadesine sunulmasıydı.

Bu geniş ve büyük yeşil alanın mevcut durumuna yeni fonksiyonlar eklenerek kalıcı bir şekle dönüştürülmesi yolunda atılacak adımlarla şehrimizin insanları inşallah çok güzel bir parka kavuşacaktır.”

Kararın oluşması sürecinde bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu, pancar üreticileri ve işçilerin fabrikanın kapanacağı yolunda endişeye kapıldıklarını belirten AKP Malatya Milletvekili Ölmeztoprak, “Ancak yapılan temaslar neticesinde bu sorun da Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı ile giderilmiştir. Artık üreticimiz ve işçimiz için şunu söyleyebiliriz ki bu fabrika (Malatya Şeker Fabrikası) özelleşene kadar çalışacaktır. Bundan sonra yapılacak olan Şeker Fabrikasının faaliyetlerini yürütebilmesi için gerekli olan alanların dışında kalan arazilerin Malatya Belediyesine devri ki bu sürecinde en kısa sürede tamamlanacağından hemşerilerimizin hiçbir kaygısı olmasın” dedi.
NTVMSNBC

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !